Reklama

Afrykańczycy zatrzymani koło Lubaczowa na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Afrykańczycy zatrzymani koło Lubaczowa na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze SG z Lubaczowa zatrzymali grupę nielegalnych imigrantów z Afryki. Od początku bieżącego roku, na Podkarpaciu Straż Graniczna zatrzymała łącznie 9 Afrykańczyków, których celem była migracja do krajów Europy Zachodniej.

22 marca patrol SG z placówki w Lubaczowie zatrzymał trzech cudzoziemców (28, 22 i 23 lat), którzy przemieszczali się pieszo skrajem lasu w kierunku m. Budomierz.

Zatrzymani to obywatele Algierii, którzy od kilku miesięcy studiowali i pracowali na Ukrainie. Następnie, postanowili nielegalnie dotrzeć do Niemiec, aby tam zamieszkać.

Cudzoziemcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznali.

Następnego dnia, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Dodatkowo, na kolejne 3 lata otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.  

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali około 50 imigrantów,  (w tym 9 Afrykańczyków) którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

 

Źródło: BiOSG

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE