Reklama

Afera na Podkarpaciu: Areszt i zarzuty dla proboszcza podejrzanego o molestowanie seksualne

Opublikowano:
Autor:

Afera na Podkarpaciu: Areszt i zarzuty dla proboszcza podejrzanego o molestowanie seksualne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa wydała wniosek o trzymiesięczny areszt dla duchownego, który był proboszczem Parafii Miłosierdzia Bożego na tarnobrzeskim Dzikowie! Ksiądz podejrzewany jest o pedofilię.

Kolejna afera pedofilska w Kościele katolickim.  Andrzej Dubiel, rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury na łamach portalu interia.pl przekazał, że do zatrzymania kapłana doszło 15 września.

 

 

- Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego celem wywarcia na nim określonego wpływu zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań.


Podejrzany zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Duchowny nie przyznał się do winy!

Złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku na wskutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

Józefowi G. grozi od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności. 

Sprawa jest o tyle szokująca, bo jak się okazuje molestowany ministrant zgłaszał sprawę do biskupów diecezji, ale nic nie zrobiono, oprócz tego że Józef G. został przeniesiony do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prezentujemy oficjalne oświadczenie Kurii Diecezji Sandomierskiej: CZYTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE