Reklama

30 lat po Czarnobylu

Opublikowano:
Autor:

30 lat po Czarnobylu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku minęła 30. rocznica wybuchu reaktora w Czarnobylu. Nawiązując do tego wydarzenia, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie z Urszulą Wałachowską.

Podczas kilkudniowej wyprawy po Ukrainie Urszuli Wałachowskiej wraz z mężem i przyjaciółmi udało się podjechać terenówkami do reaktora, eksplorować opuszczoną Prypeć, wdrapać się na Oko Moskwy, odnaleźć tajną bazę rakietową oraz stację pogodową, z której wystrzeliwano tlenek srebra w powietrze, by sprawić bezchmurną pogodę na pochód pierwszomajowy w Kijowie.

Urszula Wałachowska to podróżniczka, instruktor survivalu, przewodnik po bieszczadzkich górach i bezdrożach. Wraz z mężem od kilku lat w każdej wolnej chwili pakuje plecak i wyrusza w nieznane. Na co dzień mieszka w Bieszczadach, gdzie prowadzi Szkołę Przetrwania. Każdego poranka można ją znaleźć na połoninach fotografującą wschody słońca. Za nią są już wyprawy stopem po Europie Zachodniej i Bałkanach, Bliskim Wschodzie, Japonii i Korei Południowej, a także wizyta w ostatniej wiosce trędowatych w Rumunii i noc spędzona na posterunku policji w Górskim Karabachu. I jedna uporczywa myśl, „że tylko jedno życie, aby zobaczyć cały świat”.

Spotkanie z tą niesamowitą kobietą zaplanowane jest na 23 września na godzinę 17. w Galerii 20 MBP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE