Czy każdy samochód uda się sprzedać w skupie?

Opublikowano:
Autor:

Czy każdy samochód uda się sprzedać w skupie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Skupy aut reklamują się tym, że przyjmują praktycznie wszystkie samochody. Rozbite, niesprawne, bardzo stare – to nie powinno mieć żadnego znaczenia, wpływa jedynie na cenę. Jak jednak to wygląda w praktyce?

Jak działają skupy aut?


Do skupów trafiają niemal wyłącznie samochody używane. Niektóre są tylko lekko uszkodzone i po niewielkim remoncie znowu wracają na rynek, a niektóre od razu przeznaczane są do rozbiórki, dzięki czemu można odzyskać wartościowe części zamienne. Zainteresowanie używanymi częściami jest spore, więc skupom bardzo opłaca się taka działalność, i to właśnie tłumaczy, dlaczego są zainteresowane również tymi na pozór już bezwartościowymi pojazdami.

Dla kierowcy jest to duża wygoda, bo ciężko znaleźć chętnych nabywców na powypadkowe wraki czy samochody naprawdę mocno zniszczone, a tak da się jeszcze odzyskać choć niewielką kwotę. Skupy takie jak kupimyauto.com/  płacą lepiej niż na złomowisku, a do tego cała transakcja jest w pełni legalna i kierowca nie musi już się przejmować tym, co zrobić z bezużytecznym wrakiem.

Jakie auto można oddać do skupu?


Teoretycznie każde, choć czasami bywają z tym problemy. Niektóre skupy stawiają kierowcom pewne ograniczenia, głównie co do marek oraz rocznika, ale są też placówki, gdzie można sprzedać dosłownie wszystko, niezależnie od stanu, przebiegu czy modelu auta.

Najwygodniej jest wejść na stronę skupu, na przykład kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ i tam sprawdzić, czy dana placówka ma jakieś warunki odnośnie jakości przejmowanych aut. Jeśli transakcja byłaby możliwa, wystarczy wysłać swoją ofertę i poczekać na pierwszą wycenę – jest ona bezpłatna i kierowca nie musi na jej podstawie podpisywać umowy. Dobrze jest wysłać kilka ofert by się przekonać, kto da najwyższą kwotę.

Co jeśli skup nie chce przyjąć auta?


Jeśli żaden skup w okolicy nie zechce kupić naszego auta, pozostaje stacja demontażu. Stacja nie może odmówić przyjęcia pojazdu, choć ma prawo zażądać pieniędzy za legalne złomowanie – tak jest wtedy, gdy wrak jest niekompletny, pozbawiony części wymiennych. Warto jednak ten wydatek ponieść, ponieważ tylko z zaświadczeniem od stacji można legalnie wyrejestrować samochód i przestać płacić składki OC.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE